Malka degs 5 reizes ilgāk: triks, kā ekonomiski apsildīt māju

Pastāstīsim, kā pareizi iekurināt krāsniņu ar malku un kas jādara, lai tā degtu lēnāk.

Ar malku kurinot krāsni, viens un tas pats materiāla daudzums var degt dažādi un izdalīt atšķirīgu siltuma daudzumu. Tomēr ikvienam, kurš izvēlas šādu sildīšanās veidu, ir svarīgi saprast, kā ekonomiski iekurināt krāsni ar malku.

Pastāstīsim, ko darīt, lai malka degtu ilgāk un izdalītu vairāk siltuma – izrādās, ir vairākas nianses un svarīgi punkti. Rūpīgi atcerieties un rīkojieties stingri saskaņā ar instrukcijām.

Sakraujiet malku noteiktā veidā

Ja darīsiet tā, kā daudzi dara – izkārtojat malkas piramīdu, centrā liekat papīru un aizdedzinot, tad visas pagales aizdegsies vienlaicīgi, kā rezultātā siltums būs spēcīgs un nevienmērīgs. Labāk ir rīkoties citādi – izklājiet malkas apakšējo rindu, tad augšējo, nedaudz nobīdot pagales par 5-10 cm pa kreisi vai pa labi, tādā pašā veidā izklājiet nākamos slāņus. Uz tām malām, kur izveidojušies izvirzījumi, uzber šķeldas, uzliek papīru un aizdedzina.

Svarīgi: atstājiet atstarpi starp pagalēm, lai nodrošinātu gaisa cirkulāciju, un izmantojiet tikai sausas un blīvas pagales.

Ieraugiet brīdi, kad ir nepieciešams aizvērt aizbīdni

Pareizi ir iekurināt krāsni, radot spēcīgu vilkmi (lai pagales ātrāk aizdegtos), bet, ja nebūs pietiekami daudz gaisa, veidosies daudz kvēpu. Tāpēc pirms kurināšanas atveriet aizbīdni, lai radītu maksimālu vilkmi, un pēc tam, kad malka deg, maz pamazām to aizveriet. Ja redzat, ka malka nedeg, vēlreiz atveriet aizbīdni.

Lasi vēl: Mēness aptumsums uz visiem laikiem mainīs piecu zodiaka zīmju likteni: no laimes nezinās, kur likties

Izvēlieties pareizo malku

Atcerieties, ka blīva malka izdala vairāk siltuma un atstāj vairāk oglīšu – tās savukārt kūst lēni, nodrošinot apkārtējo vidi ar papildu lielu siltuma devu. Cilvēki, kuri izmanto mazāk blīvu malku, norāda, ka mīkstā malka ātrāk sadeg.

Pārbaudi savas zināšanas par Latvijas filmām!

Portāls Abiem grib pārbaudīt tavas zināšanas par Latvijas filmām! Aizpildi šo ātro testu un uzzini, cik labi orientējies Latvijas kino! Tavā rīcībā būs tikai 30 sekundes!

1 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

2 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

3 / 3

No kuras latviešu filmas ir šis kadrs?

Your score is

The average score is 69%

0%

Piemēram, liela blīvuma koksne ir osis, plūme, buksuss un akācija, ja izdodas sarūpēt malku no šiem kokiem, tā degs ilgāk nekā egle, vītols, apse, priede, liepa vai papele.

Turpinājumu lasiet nākamajā lapā!

Pievienot komentāru